O týmu

Mgr. Lenka Mrázová, ředitelka

Vzdělání: Filosofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor Kulturologie

Pracovní zkušenosti: vedoucí školícího střediska Villa Hrdlička v České Lípě - Hrdlička s.r.o., vedoucí Konferenčního centra šetrné turistiky - České Švýcarsko o.p.s., manažerka vzdělávání České Švýcarsko o.p.s., vedoucí vzdělávacího střediska Vila Čerych Česká Skalice - Nadace rozvoje občanské společnosti, Centrum rozvoje Česká Skalice, koordinátorka česko-německého projektu Kříž smíření - TUŽ se, Broumovsko, konzultant pro Interpretaci místního dědictví, instruktorská kvalifikace pro vedení zážitkových kurzů, lektor a tvůrce EVVO programů - spolupráce s agenturou CENIA ad. 

Renata Franclová, DiS., projektová manažerka

Vzdělání: AKADEMIE STING, o.p.s.

Pracovní zkušenosti: samostatná výdělečná činnost v oblasti obchodu a marketingu; marketingová ředitelka společnosti Kalendář Liberecka; vedoucí marketingu pro Babylon Liberec; manažerka obchodu a produkční pro grafické studia; účetní a hlavní účetní pro vydavatelství CZECH PRESS GROUP (magazín KOKTEJL). 

Pavla Růžičková, projektová manažerka

Pracovní zkušenosti: samostatně výdělečná činnost v oblasti tlumočení a překladů CZ-DE, redakční činnost, produkce, organizace akcí, příprava evropslých projektů a dalších žádostí o dotace, příprava tiskových materiálů (TV Prima, UJEP, R1Lyra, DogFreinds z.s., Czech Press Group a.s. - šéfredaktor časopisu Kočičí planeta a V sedle; Evropan o.s., Filmový festival Femina Film), projektový manažer pro Evropan o.s. - česko-saský projekt "Jsme sousedé - seriál pořadů z česko-saského pohraničí" 

RNDr. Dominik Rubáš, geolog geoparku

Vzdělání Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor Fyzická geografie a geoekologie

Pracovní zkušenosti: učitel na 2. stupni v ZŠ Kobyly, publikační a přednášková činnost na fyzickogeografická témata, lektor vědeckých kroužků Věda nás baví v ZŠ profesora Švejcara a v ZŠ náměstí Bratří Jandusů, účast na geologických výzkumech v Podještědí, přednášky o geologických a hydrogeologických zajímavostech v Podještědí, výzkum v oblasti humánní bioklimatologie. 

Petr Mužák, geolog geoparku

Vzdělání: Střední lesnická škola Šluknov, obor lesnictví

Pracovní zkušenosti: pěstební činnost v oboru lesnictví na revírech LS Ještěd; pracovník v biologických oborech, manažer projektů na biodiverzitu, ochranu přírody a třídění odpadů při ZO ČSOP Armillaria; kurátor geologických a paleontologických sbírek, správce depozitářů a geologických expozic, dokumentátor při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě; předseda kulturně propagační komise a člen myslivecké rady ČMMJ, z. s.-OMS Liberec; předseda revizní komise MS Rozstání-Světlá pod Ještědem; publikační a přednášková činnost na různá geologická a paleontologická témata; zkušební komisař v oboru myslivost; organizátor kulturních a vzdělávacích programů pro veřejnost v přírodovědných oborech; organizátor, lektor a zkoušející v přírodovědných soutěží pro děti a mládež při ČMMJ a ČSOP. 

Ing. Jan Mertlík, geolog geoparku, https://had.as4u.cz

Pracovní zkušenosti: Pracovník Sdružení Český ráj pro GIS a bezmotorovou dopravu, průvodce, pracovník CHKO Český ráj, průvodce v Českém Ráji a Greenway Jizera