Geoprůvodci

certifikovaní průvodci Národního geoparku Ralsko

V roce 2021 proběhl vzdělávací kurz, který byl postaven na metodě interpretace místního dědictví. Absolventi, kteří úspěšně složili závěrečné zkoušky, se stali certifikovanými geoprůvodci. Geoparky používají název georanger, protože se jedná především o průvodce schopné pohybovat se v terénu a předat návštěvníkům srozumitelnou formou informace o krajině a přírodních fenoménech. Pojďte s našimi průvodci do terénu, čeká na vás mnoho zážitků a nečekaných objevů!


Kdo jsou naši certifikovaní geoprůvodci?

Michala Mydlářová

"Pracuji jako projektový pracovník pro Geopark Ralsko a pro město Mnichovo Hradiště. Působím i jako lektorka výuky první pomoci, zajímám se o krajinu, paleontologii, mám ráda podzim, kaštany a kafe. Srdeční záležitostí je pro mě oživování historických památek, především v Klášteře Hradišti nad Jizerou, kde žiji." 

Pavlína Kovářová

"Vášeň pro turistiku a cestování děděnou v naší rodině po generace nezapřu. Zajímám se o historii míst, kde žiji a vítám každou chvíli, kterou mohu strávit v zajímavé přírodě Ralska. Svoji energii, organizační a orientační talent neváhám vložit do akcí na zpřístupnění tohoto krásného kraje širší veřejnosti."

Kamil Zágoršek

"Zabývám se geologií, především usazenými horninami, ale učím se porozumět i těm ostatním. Trochu rozumím paleontologii, hlavně té mladší, tj. od křídy po dnes. Každopádně mě moc baví objevovat a chápat co se děje s naší planetou."

Blanka Pechačová

"Za svůj domov považuji skály a hory, trávím v nich všechen volný čas! Často se vracím do rodného Českolipska pro libý pohled na pískovcové věže. Tam přemýšlím, jak ještě lépe učit lezení a jak přiblížit skály k lidem a lidi ke skalám ve všech slova smyslech."

Denisa Honsejková

"Pokud mě nenajdete v lese pěšky, někde na kole, běžkách nebo na řece, určitě budu v knihovně. A o všem, co zajímavého přečtu, zjistím, objevím, mám potřebu se podělit."

Veronika Ličaverová

"Pracuji jako lektorka i tvůrkyně EVVO programů, organizuji kulturní i vzdělávací akce
pro širokou veřejnost. Baví mě objevování nových a zajímavých míst i věcí s prima lidmi."

Emil Drápela

"Jsem geografem s hlubokým zájmem o historii a geologii, cestovatelem, fotografem a milovníkem šifer a her všeho druhu."

Anička Nevolová

"Jsem všestranně nadaná učitelka ve výslužbě, milující toulky s pejskem ralskou krajinou, která je mým domovem."

Dominika Škubová

"Veselá foto-grafička, co miluje přírodu a čtení v mapách. Ráda poznává nová místa, běhá, jezdí na kole a na koni."

Ondřej Suchánek

"Rodák z Chlumu u Dubé, opravdový srdcař, co se záchrany nemovitých památek týče, nadšený vypravěč a v zimě učitel lyžování."