Pro média

Podcast i-n 150 s ředitelkou Geoparku Ralsko Lenkou Mrázovou o Festivalu Proměny, exkurzích s průvodci, výsadbě stromů v zaniklých obcích a mnohém dalším v rozhovoru s Milanem Bártou.

Geopark Ralsko připravuje již tradičně Festival přírodního umění s názvem Proměny v jedné ze zaniklých obcí Ralska. Letošní ročník proběhne v zaniklé obci Holičky u Osečné a opět přináší zajímavé novinky.

Již tuto neděli odstartuje Geopark Ralsko turistickou sezónu v bývalém vojenském prostoru, a to první exkurzí s certifikovaným průvodcem. Název akce "Lidské stopy na Děvíně v průběhu věků" napovídají, kam se mohou návštěvníci s průvodkyní Denisou Honsejkovou vydat – na impozantní zříceninu hradu Děvín, která se nachází na vrchu stejného jména nad...

Geopark Ralsko připravuje zcela novou aktivitu – výroční konferenci nazvanou "Ralsko v proměnách", která se uskuteční ve čtvrtek 23.11. na Zámku v Doksech. Přednášejících je celá řada a to z různých profesí – vedle geologů a geografů se mohou účastníci těšit na příspěvky historiků, památkářů nebo lesníků. Společným tématem všech přednášek je území...

Národní Geopark Ralsko pokračuje ve výsadbě Aleje vzpomínek na památku zaniklých obcí v bývalém vojenském prostoru. Letos vysází s dobrovolníky 60 nových stromů – vysokokmenů s naroubovanou regionální odrůdou jablek nebo hrušek. Celkem bude mít nová alej, která vzniká již od roku 2019, celkem 160 stromů.

Rádi poznáváte nová místa? Zajímáte se o historii a napínavé příběhy z minulosti? Nevíte, jak vylákat
děti do přírody? Vydejte se s Národním geoparkem Ralsko na výpravy za dobrodružstvím a poznáním! Průvodcem vám bude aplikace v telefonu nebo praktický zápisník.

Zlatý důl, georetum ve Wojslawicich nebo zříceninu hradu loupeživých rytířů Gromnik navštívili účastníci poznávacího výjezdu s názvem Za poklady geoparků. Jeho organizátorem byl Geopark Ralsko a konal se v rámci česko-polského projektu.