Za poklady geoparků – nové výpravy za dobrodružstvím

21.07.2023

Rádi poznáváte nová místa? Zajímáte se o historii a napínavé příběhy z minulosti? Nevíte, jak vylákat
děti do přírody? Vydejte se s Národním geoparkem Ralsko na výpravy za dobrodružstvím a poznáním! Průvodcem vám bude aplikace v telefonu nebo praktický zápisník.

Nové trasy

Soubor hned devíti zcela nových tras s názvem Za poklady geoparků vznikl díky česko-polskému projektu Gecon Game – za poklady geoparků a láká do krajiny na české a polské straně hranice. Nové trasy byly zpřístupněny během letních prázdnin a přilákaly již mnoho návštěvníků, kteří jsou příběhem vtaženi přímo do děje. V aplikaci v mobilním telefonu je provází krajem historická osobnost, které pomáhají při rozhodování v zapeklitých životních situacích. Každá trasa je zároveň venkovní hrou, kterou lze hrát s celou rodinou. Zapojit se je nesmírně jednoduché. Stačí navštívit web www.pokladygeoparku.cz, stáhnout si aplikaci Skryté příběhy, vybrat si příběh a vyrazit. Z rodinného výletu se tak rázem stane neobyčejné dobrodružství a cestování v čase.

A kde naleznete nejbližší trasy? Mimoni se můžete vydat do zámeckého parku s hrabětem Hartigem. V okolí Hamru na Jezeře vás do svého životního dobrodružství přibere poustevnice ze Stohánku, případně můžete na letišti v Hradčanech pomoci Michaelu Kocábovi s odsunem sovětských vojsk.Jedinečný zápisník

Pokud by vás nelákala mobilní aplikace, můžete se vydat ven s naším Turistickým zápisníkem. Ke každé trase v něm naleznete seznam zajímavých míst, mapu a informace ke geologii a historii. S pomocí zápisníku se lze navíc zapojit do hry s opisovými štítky a za absolvované trasy získat odznáčky s logem projektu. Vyzvednout si ho můžete zdarma v Městském informačním centru v Mnichově Hradišti.

Vezměte zápisník, stáhněte aplikaci do telefonu, nebo udělejte obojí a vydejte se za dobrodružstvím.