Konkurs Land Art 2020

2020-07-19

Soutěž o nejlepší Land art v Geoparku Ralsko

Pravidla soutěže:

  1. V období od 1. dubna do 30. září se vydejte do Geoparku Ralsko, nejlépe na místo jedné ze zaniklých obcí - https://www.visitralsko.com/zanikle-obce/
  2. Z přírodních materiálu vytvořte umělecké dílo podle vašeho gusta. Zkuste opravdu použít jen to, co do přírody patří (tedy žádné drátky, plast apod.).
  3. Dílo vyfoťte.
  4. Fotografii spolu s vaším jménem (1), kontaktem (2-email, telefon), pojmenováním díla (3), umístěním díla (4-nejlépe GPS) pošlete na adresu festival@geoparkralsko.cz
  5. Sběr fotografií bude ukončen 30.9.2020
  6. Vyhlášení výsledků proběhne na česko-německém setkání Jablka vzpomínek 10.10.2020 v Náhlově.
  7. Nejlepší díla vystavíme a oceníme. Hodnotit budou umělci z České republiky a Německa.

Zapojit se mohou jednotlivci, skupiny, třídy i rodiny. Pojďte s námi tvořit!

Nápomocny vám jistě budou informace o zaniklých obcích. Inspirovat se můžete galerií děl z minulých ročníků festivalu PROMĚNY zde.  

Vaše díla uveřejníme na webu festivalu a na facebookových stránkách Geoparku Ralsku.

Autoturistika je u nás prakticky nemožná. Dojet autem můžete do Jablonečku (přes Mukařov) a do Svébořic (z Mimoně). Vřele doporučujeme výlety na kole, námi navržené trasy jsou ke stažení www.visitralsko.com/na-kole/. Cyklotrasy postupně zavítají do zaniklých vsí, provedou vás krajinou, objeví staré cesty mezi vesničkami a nabídnou i neopakovatelné výhledy. Z místa, kde stála obec Kracmanov (dnes postupně zarůstající dopadová střelnice), lze zároveň pohlédnout na Bezděz, Ještěd, Ralsko i Hvozd.

Těšíme se na vás, na vaše postřehy a novou galerii Land-artových děl 2020, kterou společně s vámi vytvoříme.